Nawigacja
Będę wdzięczna za nakierowanie mnie we właściwym kierunku, żebym mogła pomóc mojemu koledze, który ma pociąg do mężczyzn

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Mam problem, mam kolegę, który jest chory na schizofrenię, ale oprócz tego, ma pociąg do mężczyzn. Zdaje sobie z tego sprawę, ale nie umie nad tym pociągiem zapanować. Na razie nie doszło do żadnego zbliżenia z innym mężczyzną. Wierzy w Boga, ale nie może też zapanować nad swoim zdaniem, ponieważ ono mu się często zmienia. Pragnę mu pomóc, tylko jak? Rozmawiam z nim, aby zaczął myśleć inaczej i powolutku się wyzbył tego, co mu nie pozwala być chrześcijaninem. Pyta, dlaczego inni nie chorują, a on tak. Będę wdzięczna za nakierowanie mnie we właściwym kierunku, żebym mogła mu pomóc. Wiem, że do tego potrzeba czasu i wierzę, że porzuci to, co jest złe. Obawia się też bycia samotnym, do kobiet nic nie czuje, a gdyby chciał się kiedyś związać to nie może, bo nie może ją okłamać. Uważam, że drzemią w nim mocne siły zmiany, tylko ja nie potrafię mu przybliżyć drogi do tego, żeby z tym złym uczuciem skończył. Pyta mnie; przecież Bóg mnie takim stworzył. Co mam na to odpowiedzieć? Serdecznie pozdrawiam w imieniu naszego ukochanego Jezusa Chrystusa.

Pozdrawiam cię serdecznie w imieniu naszego Pana.
Otrzymałem twój list i postaram się pomoc (choć tak naprawdę potrzebna będzie pomoc z góry). W tym celu chciałbym wskazać ci sześć ważnych punktów – uważam, że powinnaś się z nimi zapoznać, jeśli chcesz pomagać ludziom z takim problemem. Również twój młodszy kolega powinien to przeczytać. Na kwestię homoseksualizmu należy spojrzeć z biblijnej perspektywy, a następnie opowiedzieć się po właściwej stronie. Serdecznie zapraszam:

1. Co o homoseksualizmie myśli Bóg (3 Mojżeszowa 18:22, 20:13 / Rzymian 1:18-28 / 1 Koryntian 6:9-10 / 1 Tymoteusza 1:8-11 / Judy 1:7).

2. Homoseksualizm (z biblijnej perspektywy) – skąd się wziął, czy Bóg jest za niego odpowiedzialny itp. Podaję dwa linki: kliknij tutaj i tutaj.

3. Uznanie Boga za najwyższy autorytet (więcej na ten temat dowiesz się, klikając tutaj) i wiara w to, że ma On moc zmienić każdego człowieka (w tym jego złe skłonności – więcej na ten temat tutaj).

4. Osoba Pana Jezusa i cel, dla którego On przyszedł. Podaję dwa linki: kliknij tutaj i tutaj.

5. Upamiętanie, pokuta i nawrócenie osoby homoseksualnej – musi ona zrozumieć te kwestie z biblijnej perspektywy, uznać wyższość Boga, upamiętać się i narodzić na nowo (więcej na ten temat tutaj), a następnie zaingeruje sam Bóg.

6. Oczekiwanie na Bożą pomoc, odrodzenie z Ducha Świętego (co to znaczy, dowiesz się, klikając tutaj).

Zachęcam cię do zapoznania się z tymi tematami, a także do modlitwy i wołania do Boga. Twój kolega potrzebuje również społeczności z ludźmi wierzącymi i kontaktu z lokalnym Pastorem – podaj, proszę, miejscowość, w której mieszka, a ja polecę dobrego duszpasterza.

Niech ci Bóg błogosławi. Napisz, jeśli czegoś nie rozumiesz. Luke/www.zaJezusem.com     
  wyślij komuś link
  Ogłoszenia

  Twoje radio - Wiara i Wolność (Chicago wpna 1490 AM, Niedziela 5:00 PM). Po więcej informacji: www.wiaraiwolnosc.pl

  Jeśli chciałbyś otrzymać darmowy film Jezus (DVD), kliknij tutaj
  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się z jakiego powodu,
  kliknij tutaj


  Jeśli chciałbyś zadać pytanie lub wyrazić opinię, kliknij tutaj

  Jeśli masz sugestie
  jak możemy efektywniej służyć Jezusowi,
  kliknij tutaj

  Jeśli na stronie www.zaJezusem.com znalazłeś materiał nie posiadający praw autorskich proszę o kontakt.

   
     
   3163591