Nawigacja
Trudne dni

Dla tych, którzy narzekają na swoje problemy, pytając "gdzie jest Bóg" i psiocząc, że było im lepiej ZANIM poznali Boga....

Doświadczenia w życiu chrześcijanina to normalna rzecz. Jezus nie obiecywał nam łatwego życia. Powiedział, że mamy nieść swój krzyż idąc za Nim. Nikt mi nie wmówi, że niesienie krzyża jest łatwe, lekkie i przyjemne. Pismo mówi również, że MUSIMY przechodzić różne próby, aby nasza wiara okazała się doskonała. (1Piotra 1:6,7). Jednakże mamy obietnicę, że Bóg będzie zawsze z name, i że nie da nam więcej, niż jesteśmy w stanie unieść. (1Koryntian 10:13).

To tyle z mojej strony, a teraz na podsumowanie tekst z dzisiejszej kartki kalendarza "dobry zasiew".

"Gdy w dniu niedoli jesteś gnuśny,twoja siła zawodzi". (Przyp.Sal.24:10).

Stara amerykańska pieśń ludowa mówi coś takiego: moja szalupa nigdy nie przecieka, gdy nie pada. Można się uśmiechnąć na to stwierdzenie, jest to przecież oczywiste, ale jest w tym zawarta głęboka prawda. Wartości budynku nie można sprawdzić w dniach słonecznych, ale w czasie burzy. Tak też i chrześcijanin nie pokaże swojego usposobienia w dniach łatwych, ale w dniach przeciwności. To jakimi jesteśmy chrześcijanami wychodzi na jaw dopiero wtedy, kiedy przechodzimy trudne chwile. Paweł przypominał młodym w wierze chrześcijanom z Tesalonik, że ich wybranie przez Boga przyniosło im cierpienia i uciski.(1 Tes.1:6;2:14;3:4).

Jednakże życie chrześcijanina często jest dzisiaj przedstawiane w inny sposób. Mówi się nam, że zaufać Chrystusowi to znaczy być zdrowym, bogatym i mądrym! Kładąc nacisk na uwolnienie od grzechu i wielkość Bożego zbawienia minimalizuje się koszt uczniostwa. Mówimy dużo o bezpieczeństwie wierzących, ale bardzo mało o niesieniu krzyża. Nic dziwnego,że w "rankingach" ludzi odkupionych najlepsze miejsca wydają się być zapełnione przez słonecznych (uśmiechniętych) przewodników i znane nazwiska. Uczmy się jednak ze Słowa Bożego, co oznacza szczycić się jedynie z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego świat jest ukrzyżowany. (Gal.6:14). To da nam odwagę, gdy pojawią się problemy, a Bóg użyje naszej słabości jako fundamentu, na którym zbuduje Swą wielkość i chwałę (więcej o cierpieniach w życiu chrześcijanina według nauki Pisma Świętego dowiesz się, klikając tutaj).

Zaczerpnięte z postu w grupie ludzi wierzących.     
  wyślij komuś link
  Ogłoszenia

  Twoje radio - Wiara i Wolność (Chicago wpna 1490 AM, Niedziela 5:00 PM). Po więcej informacji: www.wiaraiwolnosc.pl

  Oferta grupy SNAP. Po więcej informacji, kliknij tutaj

  Jeśli chciałbyś otrzymać darmowy film Jezus (DVD), kliknij tutaj
  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się z jakiego powodu,
  kliknij tutaj


  Jeśli chciałbyś zadać pytanie lub wyrazić opinię, kliknij tutaj

  Jeśli masz sugestie
  jak możemy efektywniej służyć Jezusowi,
  kliknij tutaj

  Jeśli na stronie www.zaJezusem.com znalazłeś materiał nie posiadający praw autorskich proszę o kontakt.

   
     
   3093660