Nawigacja
Świadectwo Romana z Warszawy

Nigdy nie byłem katolikiem, nie chodziłem do kościoła. Urodziłem się w rozbitej rodzinie, wychował mnie tata. Kiedy miałem 16, 17 lat chciałem poznać moją mame, ale ojciec ostrzegał mnie przed nią. Nie posłuchałem i znalazłem jej adres. W tamtych czasach żyła w patologii. Któregoś dnia tata powiedział; wybieraj, albo ja, albo matka. Oczywiście wybrałem matkę.

Miałem wówczas jeszcze nie skażone serce, grzechem. Wtedy zacząłem pić razem z matką i palić. Któregoś dnia mamy kochanek wyrzucił mnie z domu, a ona nawet nie broniła mnie, [ chcę zaznaczyć, że nie winię jej za to, ja wybrałem, byłem przecież dorosły]. W ten sposób znalazłem się na ulicy.

Zapytacie; dlaczego nie poszedłem do ojca?
Honor i ambicja nie pozwalała mi. Żyłem w ten sposób, [na ulicy, ponad 12 lat]. Wówczas stoczyłem się na samo dno. Piłem co popadło, nawet denaturat. I właśnie wtedy ktoś mi powiedział, jedź do Wrocławia, tam ci pomogą.

I pojechałem. Tak jak stałem, znalazłem się we Wrocławiu, w schronisku dla bezdomnych. Pracował tam człowiek wierzący i on powiedział mi ewangelię. Kiedy powiedział on o Jezusie, to mnie nie przekonało. Jednak nie zapomnę chwili, kiedy wszedłem na nabożeństwo i wszyscy, którzy mnie zobaczyli podeszli do mnie. Ja byłem brudny i śmierdzący, a oni, [bracia i siostry] przytulili mnie do siebie. Wówczas, [pierwszy raz w życiu] poczułem miłość, [przepraszam za moją pisownie, ale mam mokre oczy jak to piszę].

Od tamtej pory żyję z Jezusem. Przez ten czas, [20 lat] dużo się zmieniło. Mieszkam w Warszawie, bo z Warszawy pochodzę. Mam mieszkanie w samym centrum. Mam też spaniały kościół i przyjaciół w kościele. Jezus zmienił mnie, moje życie, jestem normalnym człowiekiem, choć niepełnosprawnym. Od urodzenia chodzę o jednej kuli. Wierzę jednak, że Jezus mnie uzdrowi, a jeśli nie, Jego wola, nie moja. To może tyle. A ha. Mam jeszcze spaniałego Pastora, ale nie wiem, czy mogę wymienić jego imię. Kocham mój kościół, on jest moją rodziną.

Z poważaniem Roman Cieślak     
  wyślij komuś link
  Ogłoszenia

  Twoje radio - Wiara i Wolność (Chicago wpna 1490 AM, Niedziela 5:00 PM). Po więcej informacji: www.wiaraiwolnosc.pl

  Jeśli chciałbyś otrzymać darmowy film Jezus (DVD), kliknij tutaj
  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się z jakiego powodu,
  kliknij tutaj


  Jeśli chciałbyś zadać pytanie lub wyrazić opinię, kliknij tutaj

  Jeśli masz sugestie
  jak możemy efektywniej służyć Jezusowi,
  kliknij tutaj

  Jeśli na stronie www.zaJezusem.com znalazłeś materiał nie posiadający praw autorskich proszę o kontakt.

   
     
   3168348