Nawigacja
Tożsamość i wolność - świadectwo Roberta

Urodziłem i wychowałem się w Warszawie. Moje dzieciństwo i młodość ogarnięte było ciemnością, strachem, brakiem akceptacji. Strach przejawiał się w każdej dziedzinie mojego życia, strach przed własnym ja, rodzicami, rodziną, szkołą, rówieśnikami, kościołem; strach często potęgowany przez wiarę w zabobony. Wszystko było czarne i trudno było znaleźć coś białego. Zamknięty na świat, bez przyjaciół, żyłem we własnym świecie. Była to moja ucieczka od rzeczywistości. Brakowało mi poczucia wspólnoty z innymi dziećmi a później z młodzieżą. Czułem, że byłem inny i że nikt mnie nie zrozumie. I tak często było. Zamiast akceptacji i zrozumienia doświadczałem odrzucenia, wyśmiewania i pokazywania palcami. W decyzjach kierowałem się emocjami, impulsem - to prowadziło do chaosu w moim życiu i nieprzemyślanych decyzji.

Mając osiem lat zacząłem brać udział we mszach świętych jako ministrant. To dało mi pierwsze poznanie Pana Jezusa. Nie miałem jednak w świadomości i w sercu zrozumienia, że Jezus jest realny dzisiaj (a nie tylko kiedyś żył i był), że jest Zbawicielem i że Go potrzebuję. Chciałem wiedzieć o Nim więcej, ale wydawało mi się, że jeżeli chcę iść drogą Pana, to oznacza to, że muszę zostać księdzem. Cały urząd Kościelny i księża wydawali mi się tajemniczą organizacją, więc bałem się takiej decyzji.

Kiedy byłem nastolatkiem moje problemy z niepewnością, brakiem akceptacji i wyobcowaniem pogłębiły się. Radości i satysfakcji życiowej szukałem w pielgrzymkach, organizacjach narodościowych. Niestety bez sukcesu. Ponieważ nie zdałem matury i nie ukończyłem Policealnego Studium, wzrósł we mnie strach, niepewność i brak nadziei. Żyłem, aby tylko przeżyć kolejny dzień. Pustkę w sercu i w życiu próbowałem zapełniać alkoholem i jedzeniem bez ograniczenia.

Ale Bóg był ze mną. W pewnym momencie mojego życia wkroczył i ujął mnie mocno w swoje ręce. Dzięki Mu za to. Przez swoje Słowo (Pismo Święte) otworzył moje oczy i uszy, abym usłyszał i zobaczył, że tylko On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Uwierzyłem, że Bóg w swojej miłości zesłał swojego jedynego Syna Jezusa, aby nas zbawić. Karę, którą powinienem ponieść ja, przyjął na siebie Jezus. Na krzyżu zwyciężył szatana i śmierć. Dzięki temu ja mogę żyć w wolności już tu na ziemi i kiedyś wiecznie z Jezusem w Niebie. Bóg przysłał przyjaciół do mojego życia, dzięki którym poznałem akceptację i miłość. Odbudował we mnie miłość do mojej siostry. Zaczął także we mnie proces poznawania kim jestem: kim jest Robert, kim jest Robert w Bogu, jak powinien żyć, jak ma budować relacje z ludźmi. 18 kwietnia 1994 roku przyjąłem Jezusa Chrystusa do mojego serca jako mojego Pana i Zbawiciela. 2 października doświadczyłem chrztu w Duchu Świętym, a 21 maja 1995 przyjąłem chrzest wodny.

W 1995 roku brałem udział w obozie rodzin chrześcijańskich w Pensylwanii. Było to wspaniałe przeżycie - udział w nabożeństwach, wspólne uwielbianie Boga, poznawanie innych chrześcijan, zawieranie przyjaźni z młodzieżą. Na tym obozie poznałem moją żonę. Zachwyciła mnie bijąca od niej miłość do Boga, szukanie prawdy i ciepło.

Jesteśmy małżeństwem już ponad osiem lat. Oparci na prawdzie biblijnej, że małżeństwo to przymierze na dobre i złe, do końca, przetrwaliśmy wiele burz, problemów i upadków. Nasza miłość z roku na rok dojrzewa i pogłębia się. To nie jest już młodzieńcze zachwycenie uzależnione od emocji i nastroju, ale głębokie uczucie zakorzenione w Bogu, lojalności i prawdzie.

Razem z żoną chcemy poznawać Boga, służyć Mu i uwielbiać Go wszystkim kim jesteśmy, co robimy i co mamy.

Robert     
  wyślij komuś link
  Ogłoszenia

  Twoje radio - Wiara i Wolność (Chicago wpna 1490 AM, Niedziela 5:00 PM). Po więcej informacji: www.wiaraiwolnosc.pl

  Jeśli chciałbyś otrzymać darmowy film Jezus (DVD), kliknij tutaj
  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się z jakiego powodu,
  kliknij tutaj


  Jeśli chciałbyś zadać pytanie lub wyrazić opinię, kliknij tutaj

  Jeśli masz sugestie
  jak możemy efektywniej służyć Jezusowi,
  kliknij tutaj

  Jeśli na stronie www.zaJezusem.com znalazłeś materiał nie posiadający praw autorskich proszę o kontakt.

   
     
   3168308